Свет
28. February 2021 - 14:46

Орбан се вакцинираше со кинеската вакцина

– Унгарскиот премиер Виктор Орбан прими вакцина против коронавирусот, изработена од кинеската компанија „Синофарм“.

„Вакциниран“, објави Орбан на својот Фејсбук профил, заедно со фотографии на кои се гледа како прима вакцина.