Македонија
21. јуни 2018 - 11:06

Опасен криминалец од Арачиново уапсен на скопскиот аеродром

Вчера во 13:50 часот на Граничен премин Аеродром Скопје, при пасошка контрола, било констатирано дека лицето Ј.А. (23) од с.Арачиново, скопско, се ноаѓа на листата со мерка „А” (апси).

Лицето било приведено во полициска станица за понатамошна постапка.