Македонија
22. December 2019 - 14:06

Охриѓанец изгубил контрола над автомобилот и излетал од патот

Ноќеска во 00:05 часот на регионалниот пат Охрид-Свети Наум, кај населбата Рача – Охрид, Ј.В.(35) од Охрид, управувајќи патничко возило „хјундаи гетс“, со охридски регистарски ознаки, изгубил контрола над возилото и излетал од патот.

Во незгодата Ј.В. се здобил со тешки телесни повреди по што бил пренесен во Општата болница – Охрид за укажување на лекарска помош.

Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од СВР Охрид.