Македонија
4. December 2018 - 13:51

Ограбено тобако во Аеродром

Вчера околу 20.00 часот во тобако на булевар „Видое Смилевски-Бато“ во Скопје непознат сторител извршил разбојништво и со закана од вработената одзел пари.

СВР Скопје презема мерки за расчистување на случајот.