Македонија
18. May 2016 - 13:52

Ограбено казиното „Астра Клуб“ во Струга

Две непознати маскирани лица од кои едниот вооружен со пиштол ноќеска околу извршиле разбојништво во казиното „Астра Клуб“ на ул.„Кеј Борис Кидрич“ во Струга.

Како што соопшти полицијата разбојниците од  вработената во казиното одзеле сума околу 520.000 денари, по што го напуштиле местото на настанот.

Екипа од Полициската станица Струга извршила увид. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот. 

Две непознати маскирани лица од кои едниот вооружен со пиштол ноќеска околу извршиле разбојништво во казиното „Астра Клуб“ на ул.„Кеј Борис Кидрич“ во Струга.

Како што соопшти полицијата разбојниците од  вработената во казиното одзеле сума околу 520.000 денари, по што го напуштиле местото на настанот.

Екипа од Полициската станица Струга извршила увид. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.