Македонија
11. January 2017 - 12:58

Ограбена пошта во Скопје, разбојникот извадил пиштол

Вчера во 12,50 часот во Скопје на ул.„Гоце Стојчевски“ поточно во филијала на „Македонски пошти“ едно непознато лице со закана со огнено оружје од вработената го одзел прометот и го напуштил местото на настанот.
 
Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот како и целосно расчистување на случајот.