Македонија
9. March 2020 - 14:43

Ограбен маркет во Скопје - вработената преживеала пекол

На 08.03.2020 во 09.13 часот во СВР Скопје било пријавено дека во маркет на ул.„Дончо Штипјанчето“ едно лице со закана со пиштол од вработената одзело пари и побегнало. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.