Бизарно но вистинито
4. December 2017 - 12:31

ОДВРАТНО: Навивач изврши голема нужда пред полна трибина!

Неверојатно видео, кое покажува еден навивач како на тадионот извршува голема нужда, го шокираше светот и предизвка згрозување.

Споменатите сцени се снимени на Стадионорт на светлината на натпреварот од 20 коло од англиската втора лига помеѓу Сандерленд и Ридинг (1:3).

Инцидентот го потврдиле и од полицијата, а англиските медиуми наведуваат дека некои од гледачите почнале да повраќаат по несекојдневниот чин на овој навивач. Сандерленд минатата сезона испадна од Премиер лигата, а резултатите не се нешто подобри затоа што е на предпоследното место на табелата. Оваа година не оствариле ниту една победа на домашен терен па можеби поради тоа дошло до „непримерниот перформанс“ на навивачот пред 30.000 публика.