Фудбал
25. July 2016 - 13:03

Одредени двојките за почетокот на новата сезона во ПМФЛ

 

 
 
Со ждрепката одржана денеска во Фудбалската федерација на Македонија, беа одредени двојките за новата сезона во Првата македонска фудбалска лига.
 
Шампионот Вардар одбраната на титулата ќе ја започне во дуелот со Шкупи.
 
Според новиот натпреварувачки систем, ќе се играат четирикружно, по 9 кола во секој круг, или вкупно 36 кола.
 
Двојки за 1.коло се: 
Вардар – Шкупи
Шкендија – Силекс
Победа – Пелистер
Брегалнива – Ренова
Македонија ЃП – Работнички
 
Натпреварите ќе се играат на 7 август со почеток од 17 часот и 30 минути.  ит//