Македонија
20. April 2016 - 17:15

Од утре нов температурен шок

До крајот на денот времето ќе биде свежо со мала до умерена локална облачност. И понатаму ќе дува умерен до засилен северен ветер, изразен особено вдолж Повардарието. Брзината на ветерот полека ќе стивнува во текот на ноќта. УВ=6

Времето утре во Македонија ќе биде сончево со слаб до умерен ветер од променлив правец.

Температурата ќе се движи од 14 до 23 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со слаб до умерен ветер од променлив правец.

Температурата ќе достигне до 20 степени.

До сабота ќе биде стабилно и суво со благ пораст на дневната температура. Утре наутро и во петок наутро ќе биде значително посвежо со позитивни утрински температури, но на повеќе места блиски до нулата. Од недела ќе има зголемена облачност, повремено засилен ветер и услови за повремен дожд.