Македонија
10. July 2021 - 13:32

Од попладне пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Синоптичарите за денеска попладне и за утре најавуваат нестабилно време со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Наместа, како што најавуваат, процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме проследено со силни електрични празнења, ветер и град.

Препорачуваат да не се престојува на отворен простор и под осамени дрвја во случај на појава на електрични празнења.

И во понеделник попладне ќе има изолирана појава на пороен дожд и грмежи.