Македонија
17. February 2019 - 11:24

Од петок значителен пад на температурите

Времето до петок ќе биде претежно сончево и потопло, но веќе в сабота, како што најави УХМР, се очекува наоблачување со локални врнежи, засилен  северен ветер и значително опаѓање на дневната температура.
 
Од утре до петок утринските температури ќе се движат од -3 до 6 степени, а дневните од 5  до 17 степени. В сабота дневните температури ќе се движат меѓу 3  и 7 степени.