Македонија
11. December 2015 - 8:16

Oблачно со умерен северен ветер

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со умерен северен ветер. Претпладне во западните делови се уште ќе има услови за провејување на снег. Попладне облачноста ќе се намалува.

Утринската температура ќе се движи од минус четири до четири, а дневната од два до девет степени.

Во Скопје претпладне променливо облачно со умерен северен ветер, а попладне со сончеви периоди.

Утринската температура ќе се спушти до нула, а дневната ќе се искачи до пет степени.

За време на викендот ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност и малку потопло. Утре дневните температури ќе се движат од шест до 12, а во недела од пет до 14 степени. В недела по одделни котлини ќе има услови за појава на слаба магла.