Македонија
5. October 2016 - 8:22

Облачно со сончеви периоди и посвежо

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Локално е можна изолирана појава на слаб дожд, особено во западните делови на земјава.

Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец, особено вдолж Повардарието, во источните делови, каде наместа наместа ќе достигнува околу 60 км/час.

Утринската температура ќе се движи од три до 10, а дневната од 13 до 22 степени.

Во Скопје ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и свежо за овој период. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен и северозападен правец.

Температурата ќе се движи од четири до 15 степени.

В петок ќе преовладува претежно облачно време со повремени врнежи од дожд, а кон крајот на денот и преку ноќта се очекува да бидат обилни.

Ново на Сител