Македонија
17. December 2018 - 8:15

Облачно и студено со повремен снег

Денес времето ќе биде облачно и постудено, ќе има повремени врнежи од дожд и снег, наместа ќе има и појава на голомразица, дневните температури во текот на денот ќе опаѓаат.

Во среда и во четврток се очекува стабилно и суво време, но во утринските часови ќе биде постудено.

Утринската температура ќе се движи од минус девет од нула, а дневната од минус два до седум степени. Во Скопје и околината слично време со утринска темпертура околу минус шест, а дневната до еден степен.