Џет-Сет
11. July 2018 - 13:53

Објавена снимката од страотната несреќа за која зборува цел свет: Моментот од сударот на моторот на Клуни со автомобил снимен со камера

Славниот актер Џорџ Клуни доживеа сообраќајна несреќа во Косата Коралина кога со својот мотор удри во автомобил по што заврши во Ургентен центар.

Актерот возејќи скутер се судрил со пикап. Засега не е познато како дошло до несреќата. Тој е префрлен во болницата Џон Пол Втори. Клуни на Сардинија се наоѓа поради снимање на филм.

Возачот на автомобилот веднаш излетал од возилото и му помогнала на актерот додека чекале итна помош. Клуни имал кацига на глава, во моментот на несреќата.