Балкан
18. July 2016 - 12:44

Ново пукање во Анкара

Полицијата во Анкара неутрализираше вооружен маж, кој отвори оган близу зградата на судот, а се трага и по негови соучесници, јави телевизијата Си-Ен-Ен Турк.

Според телевизијата, акцијата за неутрализарање на напаѓачот е изведена од припадници од специјалните единци со помош на оклопни возила.

ТАСС јави дека лицето кое отворило оган било во воена униформа.