Македонија
26. February 2020 - 12:02

Нови два случаи со симптоми на коронавирус се тестираат на Инфективна

Два нови сомнителни случаи со симптоми на коронавирус се тестираат на Клиниката за инфективни болести.

Досега претходните три случаи кои беа вчера проверени во лабораторијата на Институтот за јавно здравје беа негативни.

Повеќе детали за последните два сомнителни случаи се очекува денеска во 13.30 часот да соопшти министерот за здравство, Венко Филипче.