Џет-Сет
14. March 2017 - 13:42

Новата тајна на познатата пејачка ги шокираше фановите

Славната пејачка Адел долго време криеше дека го изговори судбоносното „да“, но тоа изгледа не е единствената тајна во нејзиниот живот.
 
Иако неодамна на еден концерт во Австралија призна дека се омажи за долгогодишниот партнер Сајмон, Адел сега ги започна шпекулациите за тоа дека е бремена.
 
„Шушкањата“ за втората бременост на британската пејачка започнаа откако Адел објави една фотографија на својот Инстаграм профил.
 
Имено, на фотографијата, Адел нежно го допира стомакот во текот на пробата пред концертот во Австралија.
 
Пејачката се уште се нема огласено по повод бременоста, а судејќи за се досега, најверојатно ќе се обиде да сокрие од јавноста.