Кошарка
10. March 2016 - 21:13

Нова победа на Фенер, овојпат падна Локомотив

 Со натпреварот во Кубан во кој домашниот тим на Локомотив загуби од Фенербахче со 55:52 беше отворено  10.коло од ТОП 16 фазата на кошаркарската Евролига.

Во Загреб, тимот на Уникаха славеше убедлива победа над  Цедевита со 91:78.
 
Во другите два меча кои се играат вечерва  Бросе Баскет го пречекува Олимпијакос, а Лаборал игра против Химки 
 
Преостанатите четири натпревари од ова коло ќе се играат утре.