Македонија
13. August 2019 - 9:32

Нова „бомба“ денеска за случајот „Рекет“

Соработникот на Ла Верита, Ларис Гајсер, вчера на Фејсбук објави дека денеска за Македонија во живо преку радио ќе соопштува нови детали.

Гајсер пишува дека во 11 часот на Радио Каподистрија ќе емитува факти директно во живо од студиото.

-Македонија: Утре 13 август, во 11 часот, на Радио Каподистрија! Внатре во фактите. Ќе се вклучам во живо од студио, напиша вчера Гајсер.