Македонија
22. July 2017 - 11:56

Нов земјотрес почувствуван во Македонија

 
 
Земјотрес од 2,4 степени по Рихтер рано утрово бил почувствуван во Македонија.
 
Потресот со епицентар во Ресен, бил на длабочина од 2 километри.
 
Се надеваме потресите ќе запрат.