Балкан
7. January 2021 - 13:12

Нов земјотрес од 3,5 степени во Петриња и Сисак

Уште еден земјотрес ја погоди денеска централна Хрватска, шест минути по пладне.

Епицентарот бил меѓу Сисак и Петриња.

Според првичните информации, земјотресот бил со јачина од 3,5 степени.