Македонија
10. October 2016 - 9:44

Нов земјотрес ја стресе Македонија

Нов земјотрес од 2,4 степени по Рихтер е почуствуван синоќа во 23 часот во Македонија.

Според податоците, потресот бил на длабочина од два километри, со епицентар во Карбинци.