Македонија
21. September 2016 - 16:49

Нов земјотрес ја стресе Македонија

Земјотрес со јачина од 2.1 степен според Рихтеровата скала попладнево повторно ја стресе Македонија.

Според податоците земјотресот е регистриран во околината на Карбинци во 12:57 часот.