Македонија
1. July 2016 - 9:17

Нормализиран сообраќајот на патот Демир Капија - Неготино

Нормализиран е сообраќајот на патниот правец Демир Капија – Неготино, кој беше во прекин од изутрина поради сообраќајна несреќа, соопшти Автомото сојузот на Македонија (АМСМ). 

Во тек на прекинот сообраќајот беше пренасочен по регионалниот пат Р-103, Демир Капија-Неготино.