Македонија
6. August 2018 - 13:23

Ноќеска пожар во охридскиот затвор, гореа две простории

Вчера околу 22,10 часот од засега непознати причини избувнал пожар во Казнено поправната установа Охрид, при што опожарени биле две простории.

Повредени лица нема.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.