Живот
18. February 2017 - 9:57

Никола го гледаме секој ден во „Брза кујна“, а еве како изгледа неговата сопруга

Младиот шеф Никола Мишковски со своите маестрални кулинарски вештини, гастрономски знаења, и несекојдневни специјалитети кои ги создава во кулинарското шоу „Брза кујна“, за краток период стана еден од омилените ТВ ликови.

Александра, Марк и Никола секој работен ден ги забавуваат и им помагаат на гледачите и учесниците во шоуто како да бидат похрабри и поекспедитивни во готвењето.

За Александра често можете да прочитате детали од нејзината приватност, а преку Вистина.мк дознавте и нешто повеќе за семејството на шеф Марк де Јонг. Денес ви ја претставуваме и убавата сопруга на Никола.

Шармантниот шеф Никола и неговата сакана Маја се во брак од 2012 година, а на неговиот профил на социјалните мрежи покрај многуте професионални фотографии, Никола не ретко знае да сподели и некоја приватна со љубената.

Еве дел од нивните заеднички фотографии: