Џет-Сет
27. May 2017 - 14:58

Незаборавна МАКЕДОНСКА ЕРОТИКА од Благица Павловска!

Фолкеркта Благица Павловска не важи само за кралица на народното, туку и за една од најсексапилните пејачки што долги години остана на сцената, а освен по песната остана оригинална и во незаборавната провокација.

Благица и денес не им попушта на годините, се уште живее за песната, но изгледа посериозно без жестоки деколтеа, куси здолништа, па и разголени пози за насловна. Веројатно се сеќавате на оваа ретро фотографија од архивата на „Вест“ каде Благица разголена и „зафатена“ ја буди машката фантазија.

Умерено, секси – многу поразлично од денешното „белење“ на нејзините помлади колешки. Овој фото – момент дефинитивно останува како незаборавна македонска еротика.