Македонија
30. August 2016 - 20:56

Невреме ја погоди Словенија, се движи по Балканот кон Македонија

Во четврток ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи, на места ќе има услови за невреме проследено со силен ветери и појава на град. Нестабилноста ќе биде повеќе изразена во јужните и источните делови на

земјата. Во петок и за време на викендот се очекува постепено стабилизирање на атмосферата.