Македонија
2. July 2022 - 15:31

Невообичаена сообраќајна незгода во Тафталиџе | ФОТО

Невообиќаена сообраќајна незгода попладнево во Тафталиџе, пренесува Курир.

Станува збор за автомобил „тојота“, кој се качи на средишниот појас меѓу булеварот.

Повеќе детали се очекуваат подоцна.