Живот
8. March 2018 - 20:58

Невеста за свадба му „подари“ песна на својот глув сопруг, неговата реакција ги разнежни сите

Невестата го дополнително го освоил својот глув маж откако научила како да го гестикулира текстот на омилената песна за да може да ја разбере на денот на нивната венчавка.

лизабет Ш., 41, од Сиднеј, помина неколку недели студирајки како да ги гестикулира зборовите на 1000 години од Кристина Перри за нејзиниот сопруг Скот, 38.

Двојката го поврзуваше јазот на интимна свадбена церемонија во саботата пред само 45 гости во австралискиот град - но повеќе од 700.000 луѓе оттогаш го гледаа трогателното видео на романтичното изненадување на Елизабет.

Стоејќи на олтарот, младоженецот бил донесен до солзи, бидејќи неговата убава невеста, која тој ја сретнал на Тиндер, го изненадила со емотивен гест.

"Тој никогаш порано не ги слушнал зборовите на една песна, па затоа сакав да го преведам ова за него", изјави за "Дејли мејл Австралија", Елизабет.

"Тоа беше, исто така, најдобрата форма на комуникација, знаев дека ќе му биде навистина посебно".

Мајката - која има син Доминик, на 16 години и 19-годишната ќерка Наоми - рече дека самата научила да ги гестикулира текстовите во текот на месеците пред нивната венчавка.

"Не знаев ниеден знаковен јазик пред да се запознаеме", рече таа.

Пред да влезам, бев изнемоштена - не само што сакав да го изведам точно, туку знаев дека има и пријатели таму, кои исто така беа глуви, па тие знаат точно што би кажала или не би можела да кажам.