Македонија
7. September 2018 - 18:25

Несреќа во Скопје: Автобус удри во дете, повредена и една жена

На булеварот Никола Карев во Скопје 52-годишниот Д.Н. од село Мралино, Скопско, управувајќи автобус „лаз”, удрил во 11-годишно дете од Скопје.

По незгодата, со возило на брза помош детето било пренесено во комплекс клиники „Мајка Тереза”, каде што му биле констатирани тешки телесни повреди.

На патничка во автобусот, Ж.Ј.(48) од Скопје, ѝ била укажана лекарска помош во Градска општа болница „8 Септември”, каде ѝ биле констатирани телесни повреди. Извршен е увид на местото на настанот.