Живот
25. April 2019 - 20:47

Ненадејно почина актерката и манекенка на 37. години

Актерката и модел Стефани Серк ненадејно почина на 37. години и го остави семејството во тага, а светот во шок.

- Ова е најтажниот период во нашите животи и не знаеме колку време ќе ни треба да ја победиме болката. Се надеваме дека нашата убава Стефани, мојот ангел, ќе почива мирно, напиша нејзиниот сопруг, мексиканскиот актер Демијан.

Инаку, таа починала мирно дома.

Парот ја започна својата врска во 2010. а немаат заеднички деца.