Џет-Сет
17. August 2017 - 10:33

Неместо на настап Аца Лукас итно пренесен во болница

Аца Лукас синоќа требало да настапува во една дискотека во Сребреник, меѓутоа тој не се појавил на настапот бидејќи му се слошило и бил пренесен во болница

Неговиот тим на социјалните мрежи објави соопштение со кое ги извести фановите дека е пренесен во болница.

Соопштение! Драги пријатели, на сите кои бевте во дискотеката во Сребреник ви се извенуваме поради недоаѓањето на Аца Лукас. Бендот беше подготвен, но одеднаш му се слоши на Лукас и веднаш е пренесен во болница каде што е на дополнителни испитувања. Се надеваме дека наскоро се ќе биде во ред со здравјето на Аца и дека ќе направиме концерт за памтење. Уште една се извинуваме.

Тимот на Аца Лукас.