Џет-Сет
23. November 2015 - 14:16

Нема да верувате кој го фати бидермаерот кај Северина

На венчавката на Северина и Игор Којиќ, кои вчера го изговорија судбоносното „да“ пред своите пријатели и семејството, имаше многу славни личности, влијателни луѓе од бизнисот, политиката, естрадата...

Сепак, од сите нејзини гости од понежниот пол, бидермаерот на свадбата на годината го фати пријателката на Северина Андреа Мацура.

Прашање е колкава среќа е да се фати бидермаерот на Северина, зошто судејќи според нејзиното претходно искуство, може да се каже дека уште некоја венчавка не е невозможна.

Таа на својот Инстаграм профил се пофали со својот трофеј и напиша: „Го фатив букетот на Северина“.

Андреа и Северина се многу блиски, а тоа го покажуваат и нивните заеднички фотографии.