Џет-Сет
9. January 2018 - 13:18

Некогаш изгледаше топ, а денес... Гога Секулиќ брутално искрена за изгледот на Карлеуша

Пејачката Гога Секулиќ не припаѓа во групата на жени кои ги кријат своите килограми и се срамат од истите.

Таа без никаков проблем признава дека се има здебелено и дека има целулит, како што вели тоа е проблем на секоја жена и воошто не се оптеретува околу тоа.

- Јас многу вежбав, не за да изгледам добро туку пред се поради себе и своето здравје. Поради тоа што често доаѓав во Белград, стрес, по 5 пати месечно летови бев поправена, се здебелив неколку килограми, но поради тоа што некои новинари напишаа "Гога има целулит", јас воошто не се нервирам, бидејќи видов дека тоа сега е модерно дури некои колешки и го форсираат целулитот.

Гога го прокоментирала и изгледот на својата колешка Јелена Карлешуа, па го рекла следното:

- Таа изгледаше топ, денес има повеќе килограми. Дури ми се чини дека кажа дека ја боли уво што има целулит. Па која жена нема целулит? - рекла пејачката подржувајќи ја колешката со која не разговара речиси 15 години.

- Јас имав период во 2006. кога немав точка целулит. Спиење во 11, станување во 7, два тренинга дневно, здрава исхрана. Нема шампањ, вино, алкохол. Оваа наша работа е многу стресна. Ќе почнам пак да тренирам. Мојот дечко е воодушевен од мојот изглед, но му смета што неколку килограми се имам поправено - искрено кажала Гога за Телеграф.