Македонија
23. May 2019 - 19:01

Некаде сонце, некаде дожд: На овие места невремето веќе започна

 
Времето денеска е сончево со умерена облачност, додека попладнево во некои делови нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, а на некои места невреме веќе започна.

Погледнете каква е моменталната состојба по градови: