Фудбал
30. September 2020 - 21:47

Нејмар должи 34,6 милиони евра на даночните власти

 Нејмар должи 34,6 милиони евра данок во Шпанија, пресудија локалните власти.

Поранешниот фудбалер на Барселона има најголеми долгови на списокот објавен денес и вклучува физички лица или компании со најмалку 1 милион евра за плаќање.

Напаѓачот на Пари Сен Жермен играше за Барса од 2013 до 2017 година. Износот објавен од шпанските власти е оној што го должат соодветните физички лица и компании до минатиот декември.