Живот
17. January 2016 - 12:22

Не станува збор за диета: Оваа девојка изгубила 30 килограми - Еве со што!

Џесика Пени (26) од Лондон, била зависничка од брза храна, лоши намирници, пржени и масни производи се додека не добила голема желба да го реши овој проблем со хипноза. 

Секој пат лажно се надевала дека со диети ќе ослаби 35 килограми. Кога го започнала процесот на слабеење имала 104 килограми, а по направената терапија ослабела до неверојатни 69 килограми, пишуваат странските медиуми.

Хипнотичарот направил Џесика да помисли дека имала направено операција за слабеење, а по месец дена резултатите станале видливи.

„Бев многу очајна. Едноставно по породувањето мојата тежина стануваше се поголема“, изјавила Пени.

По десетте направени третмани конечно успеала да ја врати својата идеална тежина.