Кошарка
26. March 2016 - 10:47

НБА:„Вориорс“ победуваат и рушат рекорди

Кошаркарите на Голден Стејт остварија нова победа, рекордна 52-ра оваа сезона и поставија рекорд во тројки на еден натпревар во победата од 128-120 против Далас. 

„Вориорс“ постигнаа 21 тројка во 45 обиди со што го срушија рекордот на Хјустон. 
Томпсон забележа 40 а Кари 33 поени. 
РЕЗУЛТАТИ
Вашингтон - Минесота 129-132 (продолжение)
Детроит - Шарлот 112-105
Атланта - Милвоки 101-90
Хјустон - Торонто 112-109
Мајами - Орландо 108-97
Сан Антонио - Мемфис 110-104
Сакраменто - Феникс 116-94
ЛА Лејкерс - Денвер 105-116