Кошарка
9. March 2016 - 9:23

НБА:Продолжува серијата на Сан Антонио

Кошаркарите на Сан Антонио предводени од Ламаркус Олдриџ кој постигна 29 поени ја совладаа убедливо Минесота со 116-91 и ја наредија 54-тата победа за 2. место во Западната конференција зад шампионот Голден Стејт кој со две средби помалку има две победи повеќе од „Спарси“.

РЕЗУЛТАТИ
ЛА Лејкерс - Орландо 107-98 
Торонто - Бруклин 104-99
Минесота - Сан Антонио 91-116
Денвер - Њујорк 11-94
Јута - Атланта 84-91
Портланд - Вашингтон 116-109