Кошарка
12. November 2017 - 9:19

НБА:Нова победа на Хјустон

Хјустон продолжува со победите. „Ракетите“ стигнаа до петиот триумф  во низа, откако со 111:96 славеа против Мемфис. Трет меч по ред, блеска Џејмс Харден, кој повторно броеше над 30. Овојпат „брадата“ заврши со 38 поени, четири скока и осум асистенции. 
 
Резултати: Њу Орлеанс - ЛА Клиперс 111:103, Вашингтон - Атланта 113:94, Хјустон - Мемфис 111:96, Њујорк - Сакраменто 118:91, Далас - Кливленд 104:111, Голден Стејт - Филаделфија 135:114, Милвоки - ЛА Лејкерс 98:90, Сан Антонио - Чикаго 133:94, Денвер - Орландо 125:107, Феникс - Минесота 118:110, Јута - Бруклин 114:106.