Кошарка
19. February 2018 - 14:05

НБА:Најдобрите 10 потези на Ол стар викендот

Во НБА лигата се одигра Ол-стар мечот на кој триумфираше тимот на Џејмс Леброн во пресметката со тимот на Кари. 

Веќе се одбрани и најдобрите 10 потези на вечерта а интересно за првпат добрата одбрана добива предност како најдобар потег пред сите атрактивни потези.