Кошарка
28. December 2015 - 10:43

НБА:56 поени на Вестбрук-Дурент

Оклахома, предводена од триото Вестбрук-Дурент-Кантер славеше во дуелот со Денвер (122:112). Вестбрук постигна 30 поени на кои придидаде девет скокови и 12 асистенции, Дурент уфрли 26, а Кантер 21 поен. Кај Девер со ’дабл дабл’ од 25 поени и 11 скокови се истакна центарот Кенет Фарид.