Кошарка
6. April 2016 - 9:52

НБА:1000 победи за Данкан

Сан Антонио минимално славеше над Јута (88:86). Каваи Ленард погоди на 4,9 секунди до крајот на мечот со што на Тим Данкан му овозможи да ја забележи 1.000-та победа во кариерата.
Резултати: ЛА Клиперс-ЛА Лејкерс 103:81, Голден Стејт-Минесота 117:124, Сакраменто-Портланд 107:115, Јута-Сан Антонио 86:88, Денвер-Оклахома 102:124, Торонто-Шарлот 96:90, Мајами-Детроит 107:89, Милвоки-Кливленд 80:109, Атланта-Феникс 103:90, Мемфис-Чикаго 108:92, Филаделфија 107:93.