Кошарка
21. February 2016 - 10:28

НБА: “Вориорс“ славеа против „Клиперси“

Предводени од извонредниот Клеј Томпсон кој постигна 31 поен кошаркарите на  Голден Стејт брзо го заборавија катастрофалниот пораз од Портланд во  НБА лигата. и го совладаа Лос Анџелес Клиперс со 115-112. Кај домаќинот се истакна Џамал Крофорд со 25 поени.