Кошарка
23. December 2017 - 9:51

НБА: Вестбрук со тројка ја „реши“ Атланта

Оклахома го совлада тимот на Атланта со 120-117 во драматичен меч кој го реши Расел Вестбрук со тројка на 1.7 секунди до крајот на мечот. На крајот Вестбрук имаше 30 поени и 15 асистенции, но се памти тројката која донесе радост кај сите навивачи во салата. 

Деторит - Њујорк 104:101, Орландо - Њу Орлеанс 97:111, Бруклин - Вашингтон 119:84, Хјустон - ЛА Клиперс 118:128, Мајами - Далас 113:101, Милвоки - Шарлот 109:104, Оклахома - Атланта 120:117, Портланд - Денвер 85:102, Голден Стејт - ЛА Лејкерс 113:106.

https://