Кошарка
6. јуни 2019 - 10:43

НБА: Торонто го врати водството против шампионот

Кошаркарите на Торонто Репторс го совладаа сеуште актуелниот НБА шампион Голден Стејт Вориорс во „Оракл Арена“ во Оукленд со 123-109 и им го вратија брејкот на „воините, по што поведоа со 2-1 во финалната серија.

За секој нереален шут што синоќа го погоди Стеф Кари, Каваи Ленард и Дени Грин имаа подготвен одговор. Малкумина се тие што веруваа дека ваков исход е возможен во финална серија по три одиграни натпревари „грабливците“ да имаат водство од 2-1 против шампионите.