Кошарка
9. January 2017 - 9:26

НБА: Продолжува шоуто на Харден и победите на Хјустон

Кошаркарите на Хјустон остварија нова победа во НБА лигата. Совладан е Торонто со 129-122 а повторно гледачите уживаа во шоуто на Џејмс Харден кој го реализира 10. трипл-дабл во сезоната со 10 скока, 11 асистенции и 10 загубени топки за 38 минути на паркетот. 
Интересно е што „ракетите“ имаа негатива од 13 поени во третиот период.
На Торонто ова му беше втор пораз во серија иако одлична партија имаше Демар Дерозан со 36 поени.
https://